Przymierze Miłości Bożej w sposób szczególny czci Jezusa Chrystusa Króla Polski Od 26 maja 2001 roku wierni w Archidiecezji Krakowskiej mogli zyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Taki dekret wydała Penitencjaria Apostolska na prośbę metropolity krakowskiego Franciszka kard. Macharskiego. Od 12 stycznia 2002 roku za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można już w całej Polsce uzyskać odpust zupełny. Zezwolenie to jest odpowiedzią Stolicy Apostolskiej na prośbę kard. Józefa Glempa, prymasa Polski i przewodniczącego Konferencji Episkopatu. > źródło PENITENCJARIA APOSTOLSKA
Dekret
o związaniu odpustów z Koronką do Miłosierdzia Bożego 12 stycznia 2002 Penitencjaria Apostolska na mocy uprawnień specjalnie udzielonych jej przez Papieża chętnie przyjmuje przedstawioną prośbę i postanawia, co następuje:
Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny, z zachowaniem przepisów co do „mających przeszkodę”, zawartych w normach 24 i 25 „Wykazu odpustów” („Enchiridii Indulgentiarum”). W innych zaś okolicznościach odpust będzie cząstkowy. Niniejsze zezwolenie zachowa wieczystą ważność, bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia. + Alojzy de Magostris Arcybiskup tyt. Novenris Pro-Penitencjarz Większy NOWE ZASADY KOMENTOWANIA
2 Komentarze
Henryk
8/9/2020 21:28:36
Lęk przyciąga burze. Uczniowie będący w obecności Jezusa w łodzi (Kościół) nie wierzyli w jego moc. Myśleli, że Bóg jest słabszy od burzy, że za chwilę potopią się. Sytuacja ta idealnie przypomina ludzi w maseczkach w Kościele (łodzi) w obecności Jezusa, którzy nie wierzą, że tam obecny Bóg jest silniejszy od jakiejś niby pandemii. O. Augustyn w tym nagraniu wyraźnie i ostro mówi, że to ludzie niewierzący. Mało tego, że przeraźliwy lęk jest opętaniem. Ja też tak myślę. Posłuchajcie tego z uwagą. Ta nauka powinna być hitem internetu.
Odpowiedz
Ewa
12/9/2020 12:08:10
Zgadzam się z tą treścią i uważam, że w przestrzeni obecności Pana Jezusa i we wspólnocie ludzi modlących się w Jego Imię nie ma możliwości zarażenia czym kolwiek, bo Jezus jest najlepszym Lekarzem i Jemu ufajmy.
Odpowiedz
Twój komentarz zostanie opublikowany po jego zatwierdzeniu.
Odpowiedz |
Pod każdym artykułem są zasady komentowania, zostały poprawione.
Kategorie
Wszystkie
Archiwum
Listopad 2023
|